UST Omat Mestaruuskisa TULOKSET

15.8.2019

kisailijoita 46 kpl

tulokset laskettu pistetaulukon mukaan kaikki laji täytyi suorittaa

 

Tulokset ja pisteet

P 5     40m /   pallo /   pisteet   

1. Akseli Mäki -Hokkonen     9.71 /  11.18 /    71 p 

2. Luca Laakso    9.77/    7.32 /        49 p

3. Veeti Leppänen   11.55 / 6.35 /   19 p

4. Arvo Levomäki    11.77 / 5.35 / 14p

5. Jimi Hernberg     11,89 / 2.89 /    8p

6. Luka Laine      22.96 /  1,50 /       2 p

T 5       40m /pallo   /pisteet

1.  Sanni Lajhjdenperä     9.34 /  3.20 / 51 p

2. Aurora Breider     11.20 /4.39  / 22 p

3. Ellen Markki       11.40 /  4.19 /   18 p

4.Kiira Artama      11.65 / 3.62  /    15 p

5. Helmi Valtala       13.57 / 3.05 / 6 p

6. Effi Laakso        17.07 /  1.80 /    6 p

7. Sanni Toivola     21.65 /   1.10 /   2 p

 

P 7     40m / pituus / pisteet

1. Mikael Markki        7.97/ 2.74 /   216 p 

2. Frans Lampinen     9.15 /    2.36 / 117 p

3. Filo Breider           9.75 / 1.72 /     58 p

 

T 7       40 m / pituus   /  pisteet

1. Anette Nelimarkka         7.97 /   2.65 /    207 p

2. Demi Fred               8.53  /  2,15 /    128 p

3. Marissa Rintala          9.26 /   2.10 / 94 p

4. Iina Minttumäki        10.75 /  1.15/  18 p  

 

P 9       40m / pituus / kuula  / pisteet

1. Niilo Kartano        6.80 / 3.32 / /4.85 /  635 p

2. Jonne Hernberg         8.16 /2,65 /    4.16 /    348 p

 

T 9       40 m / Pituus / kuula  / pisteet

1. Emma Vaahtio    6.83 /    3.16 / 4.63 /  598 p

2. Sofia lahdenranta     6.90 /3.26 /     4.15 / 5,72 p

3. Rosaliina Nelimarkka   7,39 / 2.84 / 5.02 /   496 p

4. Julianna Tervakangas      7.88 /   2,53 / 3.95 /   348 p

5, Ella Åkerström      8.06/ 2,30/n3,32   / 292 p

6, Erika Valli         8,43/   2.27 / 3.38 / 266 p

7. Sara Mattila       10.02 /   1.79 / 4.83 / 245 p

8. Vanessa Peltoniemi   8.71 /1.97 / 2.73/196 p

9,Alisa Pensas      10.14 /   1.40 / 3.14/    143 p

 

T 11         60 m Pituus kuula Pisteet

1. Fanni Harju         9.37 /5.56 /5.23   / 724 p

2. Emilia Arola            9.84/ 3,51 / 628 /  703 p

3. Paulina Deltuvaite     11.07 /2.27 / 4. 01/ 344 p

4. Aada Laine             12.35 / 2.18 / 3,62 /n259 p

 

P 11        60 m/ pituus / kuula / pisteet

1. Jeri Niinivirta         9.70 / 3,84 /  7.40 / 832 P

2. Einari Kaipiainen          9.33 /   3.91 / 5.92  /   820 p

3. Aapo Mäkelä                9.80 / 3.06 /   7.67 / 726 P

4. Onni Mäkelä                 9.80 / 3.18 / 7.40 / 726 p

 

T 13        60m / pituus / kuula  /pisteet

1. Rebecca Nelimarkka        9.83 / 3.19/ 10.51 / 902 p

2.emmi Vidqvist            9.67 / 3.56 /  8,78 / 872 p

3.Moona Kivitie         10.62 / 2.91 /   6.00/ 536 p

Katariina Lammi          9.28/     kuula  ,   8.02

 

M        60m/ pituus / kuula / Pisteet

1 . Matias Järvenpää          7.64 7 5.60/ 7,51 /1803 p

2. Leevi törölä              8.14 /   5.16 /8.85 /   1541 p

 

N          60 m / pituus / Kuula / pisteet

1. Susanna Palomäki      9,82 /      4.40 /     7,92  /   947 P